nedeľa, 17 február 2013 22:16

Súťaž CINEAMA 2013: hľadajú sa amatérski filmári z Turca Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Súťaž CINEAMA 2013: hľadajú sa amatérski filmári z Turca Súťaž CINEAMA 2013: hľadajú sa amatérski filmári z Turca

Turčianske kultúrne stredisko v Martine sa zapojilo do celoštátnej súťaže amatérskej filmovej tvorby a vyzýva záujemcov o zaslanie svojich diel. Hlavným cieľom súťaže je prezentovať výsledky tvorby filmových amatérov v príslušnom roku a upriamiť pozornosť na ich hodnoty a vysokú umeleckú a technickú úroveň. CINEAMA je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v oblasti amatérskej filmovej tvorby na Slovensku.

CINEAMA je jedinou možnosťou komplexnej verejnej prezentácie amatérskej filmovej tvorby na Slovensku. Súťaž je založená na dobrovoľnej činnosti a umeleckej tvorbe žiakov, študentov a občanov; jednotlivcov a členov filmových klubov a napomáha rozvíjať záujmy, umeleckú kreativitu, nadanie i technické schopnosti v oblasti amatérskej filmovej tvorby. Vytvára priestor na filmové dokumentovanie, ale aj umelecké stvárnenie skutočnosti, priestor na autorské vyjadrenie názorov, postojov, skúseností filmových amatérov, jednotlivcov i kolektívov.

V roku 2012 sa do súťaže prihlásilo viac ako sto súťažiacich, z toho najviac bolo zo Žilinského kraja. Amatérski filmári z Turca môžu svoje súťažné diela posielať do 07. marca 2013 na adresu Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. Súťažná prehliadka sa bude konať v TKS dňa 20. marca o 16:00. Bližšie informácie o súťaži poskytne Mgr. Radoslav Pančík, 043/4132394, 0917 494 708, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Výber redakcie