Reklama
pondelok, 18 marec 2013 00:00

Pozvánka: Veľká noc v Múzeu slovenskej dediny Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Pozvánka: Veľká noc v Múzeu slovenskej dediny Pozvánka: Veľká noc v Múzeu slovenskej dediny

Tešíte sa už na jar? Jej príchod a nadchádzajúcu šibačku i oblievačku si môžete vychutnať v martinskom skanzene. Na programe s názvom Veľká noc na dedine Vás radi uvidíme v nedeľu 24. marca 2013, od 10.00 do 16.00 h.

V troch programových vstupoch o 10.30, 12.30 a 14.30 h. sa v Slovenskom národnom múzeu v Martine – Múzeu slovenskej dediny predstaví detský folklórny súbor Šťastné detstvo z Brezna, ktorý vo svojom programe s názvom „Veľkonočné radosti“ priblíži detské jarné hry a horehronskú oblievačku. Piesne, melódie a kroje predstavenia vychádzajú z tradícií obce Pohorelá. Predveľkonočné obdobie, ako aj samotný priebeh Veľkej noci v Turci vo svojom pásme prinesie vrútocká folklórna skupina Hradisko.

Pre malých návštevníkov je pripravená tvorivá dielňa, v ktorej si môžu vyskúšať rôzne techniky zdobenia veľkonočných kraslíc, chlapci si budú môcť upliesť veľkonočný korbáč. Tradičné techniky zdobenia kraslíc predvedú aj profesionálni ľudovo-umeleckí výrobcovia a o ďalšie ľudovo-umelecké výrobky nebude núdza ani na veľkonočnom jarmoku. Doznievajúci pôst si pripomenieme ukážkami lisovania ľanového oleja alebo ponukou veľkonočných a pôstnych jedál. O 13.30 sa bude konať rímskokatolícka sv. omša v kostole z Rudna.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Reklama