Vytlačiť túto stránku
streda, 08 november 2017 09:25

Koncert pre Horára X v Kozel Pube

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Koncert pre Horára X v Kozel Pube Koncert pre Horára X v Kozel Pube

Už tento mesiac, v piatok 24. novembra 2017, sa v Martine (Kozel Pub) opäť po roku zatrasie zem. Lunatic Gods organizujú už 10. ročník benefičného koncertu pre ich speváka "Jarka Horára Vavra", ktorý pred 10 rokmi prehral boj so zákernou chorobou. Na Jarkovu počesť sa tento rok zíde naozaj silná zostava.

Vystúpi česká metalová legenda SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, poľský Pagan Metallers NETHERELL a ako bonus sa s martinskými LUNATIC GODS naživo predstaví bubeník anglickej black metalovej supergroup CRADLE OF FILTH, Martin "Marthus" Škaroupka. "S Martinom sme si padli do oka pri nahrávaní našej novej dosky, ktorú práve mixujeme. Ten album vďaka jeho bubnom hrá priam nadpozemsky a navyše sme počas príprav, tvorenia a nahrávania zistili že aj po tých všetkých rokoch v COF, je Marthus stále ten pohodový skromný chalan ako za čias jeho kapely INNER FEAR. A ako to chodí, slovo dalo slovo a máme ho v kapele. Zatiaľ sme sa dohodli, že s nami zahrá túto krásnu akciu a uvidíme čo budúci rok prinesie. Radi by sme s ním v zostave predstavili aj na letných festivaloch,"  hovorí Luboslav.

 

Výťažok z koncertu, tak ako každý rok, pôjde na konto nadácie Rakovina...

 

Na koncerte vystúpia

 

PLASTERY (Old school death crazy metal, ZV)

DRACO HYPNALIS (Mozart black metal, CZ)

LUNATIC GODS + Martin "MARTHUS" Škaroupka(Atmo folk black metal z turčianskych lúk a lesov)

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY(Moravian ethno doom metal, CZ)

NETHERFELL(Modern folk metal, PL) 

 

Koncert nebude časovo obmedzený, keď doznejú posledné smutnoživé tóny SSOGE bude rockotéka až do rána, takže môžme v pohode všetci rozjímať a debatovať pri metalových a rockových peckách z našej mladosti...

Mgr. Eva Palovčíková Záthurecká

Prispievateľka Turiec Online

Kultúrny manažér, Turčianske kultúrne stredisko v Martine.

Najnovšie články od autora: Mgr. Eva Palovčíková Záthurecká

Súvisiace články podľa značky