piatok, 23 marec 2018 14:26

Jarná očista v meste začína!

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Jarná očista v meste začína! Jarná očista v meste začína!

Aj keď teploty tomu príliš nenasvedčujú, zima pomaličky končí a prichádza jar. Keďže s jarou je nerozlučne späté aj upratovanie, mesto sa aj v roku 2018 postará o pristavenie veľkokapacitných kontajnerov, dočistenie komunikácií po zime a očisty oddychových zón v jednotlivých mestských častiach.

Aj keď mnohým sa tohtoročné mrazivé rána zdajú nekonečné, pohľad do kalendára všetkých presvedčí, že sa už onedlho môžeme tešiť na dlhšie dni, teplejšie počasie a takisto príchod veľkonočných sviatkov. S príchodom jari nie je späté len zlepšenie počasia, ale takisto aj jarné upratovanie. Mesto Martin každý rok pre obyvateľov mesta zabezpečuje služby, ktoré zabezpečia odstránenie posledných stôp zimnej údržby na komunikáciách, a taktiež Martinčanom uľahčia prvé jarné práce.

 

Aj v roku 2018 bude postupne v celom meste rozmiestnených 195 veľkokapacitných kontajnerov na objemný odpad

 

Zároveň budú v meste dočistené komunikácie od zvyškov posypového materiálu zo zimnej údržby a z nespevnených plôch budú strojovo odstránené nečistoty. „Jarná očista v Martine štartuje už v piatok 23. marca a bude prebiehať postupne v jednotlivých mestských častiach až do 28. mája. V roku 2018 štartujeme s očistou v mestskej časti Stred a následne bude podľa harmonogramu realizovaná aj v ostatných mestských častiach,“ povedala hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

 

Jarnú očistu pre mesto Martin zabezpečuje spoločnosť Brantner Fatra, s. r. o. na základe zmluvy a je poskytovaná Martinčanom bezplatne. Veľkokapacitné kontajnery budú rozmiestňované na miesta uvedené v harmonograme vždy v piatok po 13.00 h a následne budú odvezené v pondelok, kedy bude miesto taktiež dočistené. Do kontajnerov je možné vkladať objemný a nadrozmerný odpad (starý nábytok, koberce, dvere, umývadlá a pod.), nie však elektroodpad, odpad s obsahom škodlivín alebo odpad zo záhrad.

 

Presný rozpis miest, kde veľkokapacitné kontajnery nájdete spolu s povolenými a zakázanými druhmi odpadu je zverejnený na webovej stránke mesta Martin www.martin.sk. Odpad, ktorý nepatrí do veľkokapacitných kontajnerov môžete bezplatne odovzdať na zbernom dvore spoločnosti Brantner Fatra, s. r. o. na ul. Robotníckej 20, Martin. Všetci tí, ktorým záleží na dobrom stave svojho okolia sa určite potešia, že čoskoro odštartujú aj jarné očisty obľúbených oddychových zón v jednotlivých mestských častiach.

 

Na stiahnutie: kompletný harmonogram rozmiestnenia VKK v mestských častiach

 

Sme veľmi radi, že očisty miest ako je Medokýš či Jedľoviny sa stali obľúbenými podujatiami obyvateľov jednotlivých mestských častí a neváhajú sa pripojiť k dobrovoľníkom, ktorí tieto miesta po zime čistia. Je jasné, že Martinčanom na dobrom stave svojho mesta záleží a chcú zlepšovať jeho stav,“ dodala Zuzana Kalmanová. Očisty oddychových zón štartujú už 14. apríla na Medokýši v mestskej časti Ľadoveň.

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk