streda, 13 marec 2019 16:05

Jarná očista v meste začína!

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Jarná očista v meste začína! Jarná očista v meste začína!
S príchodom jari je nerozlučne späté aj upratovanie. Mesto Martin sa aj v roku 2019 postará o pristavenie veľkokapacitných kontajnerov či dočistenie komunikácií po zime, s ktorým sa v uliciach mesta začalo už pred pár dňami.
 
Aj keď mnohým sa tohtoročná zima zdá nekonečná, kalendár hovorí, že sa pomaly  blíži jar a takisto veľkonočné sviatky. S príchodom jari nie je späté len zlepšenie počasia, ale takisto aj jarné upratovanie. Mesto Martin každý rok pre obyvateľov mesta zabezpečuje služby, ktoré zabezpečia odstránenie posledných stôp zimnej údržby na komunikáciách, a taktiež Martinčanom uľahčia prvé jarné práce.

 

Aj v roku 2019 bude postupne v celom meste rozmiestnených 194 veľkokapacitných kontajnerov na objemný odpad. Jarná očista v Martine štartuje už v piatok 22. marca a bude prebiehať postupne v jednotlivých mestských častiach až do 27. mája. V roku 2019 začíname s očistou v mestskej časti Podháj a následne bude podľa harmonogramu realizovaná aj v ostatných mestských častiach. 

 

Jarnú očistu pre mesto Martin zabezpečuje spoločnosť Brantner Fatra, s. r. o. na základe zmluvy a je poskytovaná Martinčanom bezplatne. Veľkokapacitné kontajnery budú rozmiestňované na miesta uvedené v harmonograme vždy v piatok po 13.00 h a následne budú odvezené v pondelok, kedy bude miesto taktiež dočistené. Do kontajnerov je možné vkladať objemný a nadrozmerný odpad (starý nábytok, koberce, dvere, umývadlá a pod.), nie však elektroodpad, odpad s obsahom škodlivín alebo odpad zo záhrad.

 

Presný rozpis miest, kde veľkokapacitné kontajnery nájdete spolu s povolenými a zakázanými druhmi odpadu je zverejnený na webovej stránke mesta Martin www.martin.sk. Odpad, ktorý nepatrí do veľkokapacitných kontajnerov môžete bezplatne odovzdať na zbernom dvore spoločnosti Brantner Fatra, s. r. o. na ul. Robotníckej 20, Martin. 

Mesto Martin

Tlačová správa

www.martin.sk