Reklama
streda, 24 apríl 2013 00:00

Recitátori z celého kraja poputujú do Martina

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Recitátori z celého kraja poputujú do Martina Recitátori z celého kraja poputujú do Martina

Je tu jar a s ňou vyvrcholenie triednych, školských, okresných a regionálnych súťaží v umeleckom prednese poézie a prózy 59. ročníka Hviezdoslavovho Kubína. Krajské kolo pre žilinský kraj nesie názov už takmer tri desaťročia Vajanského Martin.

Organizátori z Turčianskeho kultúrneho strediska, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa každoročne snažia vytvoriť vhodné podmienky pre súťažiacich, porotu, pedagógov i divákov krajskej súťaže. V tomto roku sa súťaž uskutoční 29. a 30. apríla v priestoroch Slovenského národného literárneho múzea v Martine pre recitátorov I. až V. kategórie, čiže od žiakov 2. ročníka základných škôl až po dospelých recitátorov bez obmedzenia veku a 2.mája v kinosále Domu odborov strojár pre súbory divadiel poézie a detské recitačné kolektívy.

Každým rokom sa do súťaže zapája okolo 170 recitátorov z piatich regiónov Žilinského kraja – z Liptova, Kysúc, Oravy, Žiliny a Turca. Počas troch dní budú úroveň súťažiacich hodnotiť 18 porotcovia – zástupcovia z každého regiónu. Nechajme sa prekvapiť aké výsledky budú v tomto roku a ktorý región (alebo regióny) nás budú reprezentovať na celoslovenskom kole Hviezdoslavovho Kubína, ktorý sa bude konať 19. – 22. júna v Dolnom Kubíne.


Autor: Bc. Jana Jarošová, Metodička pre umelecké slovo, Turčianske kultúrne stredisko v Martine © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn