Reklama
pondelok, 03 jún 2013 20:07

Pozvánka: Dni Turca v Turčianskych Tepliciach Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Pozvánka: Dni Turca v Turčianskych Tepliciach Pozvánka: Dni Turca v Turčianskych Tepliciach

Tradične tretí júnový víkend bude opäť patriť kultúrnemu podujatiu Dni Turca v Turčianskych Tepliciach. Nebude chýbať jarmok, hasičská súťaž a príde aj skupina Fragile. Tohtoročné mestské oslavy začnú v piatok 14. júna, a to jarmokom a kultúrnymi vystúpeniami na pódiu v parčíku pred mestským úradom.

Júnový víkend v znamení spievania, súťaženia či jarmoku

Ako pominulé roky, tak aj tento sa organizátori podujatia snažili program orientovať na viaceré vekové skupiny. Na svoje si teda prídu naši najmenší, na ktorých čaká detské divadlo s veselým príbehom Snehulienky a siedmych trpaslíkov. Neskôr v piatok podvečer si budete vypočuť hudobný zbor z nášho partnerského mesta Holešov.

 

Príďte si večer zaspievať s Fragile

Hlavným hosťom piatkového večera bude slovenská akustiská kapela Fragile, ktorá bez použitia hudobných nástrojov, interpretujeme známe rock – pop – jazzové hity svetových umelcov. Kapelu tvoria známe osobnosti ako je napríklad dirigent a skladateľ Braňo Kostka, Kamil Mikulčík, Svetlana Rymarenko, ale aj herečky Soňa Norisová či Helena Krajčiová, ktorá hrá aj v obľúbenom seriáli Búrlivé víno. V sobotu si zmerajú sily hasičské zbory, a to v súťaži O pohár primátora. V nedeľu, v deň otcov, sa uskutoční už v poradí 12. ročník festivalu mažoretiek. Počas prvých dvoch dní tohto kultúrneho podujatia mestské ulice opäť spestria aj jarmočníci.


Autor: Anna Weissová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn