pondelok, 05 august 2013 00:00

Pomôžte zogranizovať Zónu bez peňazí aj vo svojej mestskej časti Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Pomôžte zogranizovať Zónu bez peňazí aj vo svojej mestskej časti Pomôžte zogranizovať Zónu bez peňazí aj vo svojej mestskej časti

Barterový projekt Zóna bez peňazí, aktivita, ktorá má za cieľ pomôcť sociálne slabším, bude pokračovať aj v septembri. Na základe kladnej odozvy sa organizátori rozhodli rozšíriť projekt do ďalších mestských častí a zapojiť viac dobrovoľníkov.

Až na pár kusov rôznych vecí sa na aprílovej zóne zužitkovalo všetko - prinesené hračky, dekoračné predmety, knihy či oblečenie pomohli a potešili dospelých i deti. Mnohých ľudí zaujímal ďalší termín akcie a práve preto sa organizátori rozhodli vyzvať obyvateľov mesta, aby sa v septembri zapojili nie len účasťou, ale aj samotnou prípravou vo svojej mestskej časti.

Termín konania akcie zatiaľ nie je stanovený, mala by ale prebiehať vo viacerých mestských častiach miest Martin, Vrútky a Turčianske Teplice počas jedného dňa. Podmienkou organizácie akcie v mestskej časti je zabezpečenie verejne prístupného priestoru, kde budú umiestnené predmety pre Zónu bez peňazí. Dobrovoľníci, ktorí majú záujem pomôcť, môžu kontaktovať organizátorku Annu Turčinovú na t.č.: 0918 886 907

Aprílové podujatie sa konalo v priestoroch Čajovne Dúšok zdravia v Martine a v Kine 1. Máj vo Vrútkach, kam zavítalo počas dvoch hodín približne tridsať ľudí zo širokého okolia. Bolo z čoho vyberať. K dispozícii boli rôzne hračky, riad, elektronika, knihy i oblečenie. Zmysel bezplatnej barterovej výmeny bol naplnený. Ľudia bezplatne donášali rôzne predmety, niečo zabezpečili aj organizátori a každý si mohol vziať to, čo považoval za užitočné.

Fotografie z aprílovej Zóny bez peňazí - Kino 1. máj Vrútky

Autor: Anna Turčinová, Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn