pondelok, 12 august 2013 09:57

SNK je na sociálnych sieťach

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
SNK je na sociálnych sieťach SNK je na sociálnych sieťach

Slovenská národná knižnica má kontá na sociálnych sieťach.  Prostredníctvom nich chce byť bližšie k svojim používateľom. SNK má momentálne kontá na sociálnych sieťach Facebook, Twitter a LinkedIn. Zverejňovať budeme novinky, rýchle oznamy pre čitateľov (napr. pri zmene otváracích hodín), fotografie z podujatí, ktoré budeme propagovať a aj prostredníctvom soc. sietí budeme na podujatia pozývať čitateľov a širokú verejnosť. Verejnosť bude mať aj takýmto spôsobom možnosť kontaktovať knižnicu a dostať promptné a praktické informácie.

 

„V dnešnej dobe je internet hybnou silou sveta, a zvlášť sociálne siete umožňujú kontakty medzi používateľmi. Chceme byť so svojimi čitateľmi v spojení aj takouto formou, tiež chceme zvyšovať povedomie o Slovenskej národnej knižnici, jej činnosti a službách, ktoré poskytujeme,“ uviedla Katarína Krištofová, generálna riaditeľka SNK.

 

Čoskoro pribudne aj kanál YouTube

Na YouTube budeme zverejňovať videá z podujatí SNK (napríklad aj z procesu digitalizácie). Toto všetko bude prepojené s novou stránkou www.snk.sk, ktorá prejde grafickou aj štruktúrnou zmenou, bude viac prehľadnejšia a orientovaná skôr na praktické hľadanie informácií o knižnici a hlavne bude viac zameraná na propagáciu a následné poskytovanie služieb čitateľom a verejnosti. Na stránke nebudú chýbať ani informácie pre knihovníkov, knižnice a pre vydavateľov, no zameriame sa hlavne na to, aby bola stránka prehľadnejšia a prístupnejšia.

 

SNK na Facebooku: https://www.facebook.com/slovenskanarodnakniznica

 

Autor: Miriam Michaela Štefková, hovorkyňa SNK © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn