utorok, 05 február 2013 00:00

Lucas Nou: DJ-ing ma napĺňa, začínam s budovaním portfólia

Ohodnotiť túto položku
(36 hlasov)
Lucas Nou: DJ-ing ma napĺňa, začínam s budovaním portfólia Lucas Nou: DJ-ing ma napĺňa, začínam s budovaním portfólia

Začiatky nie sú jednoduché. Začalo to fotením undergroundovej mestskej scény, pokračuje to tvorbou videoklipov a mixovaním hudby. Lucas Nou je zástupcom novej generácie, ktorá sa postupne dostáva do povedomia aj tu v Martine.

Lukáš spoznal chalanov zo skupiny Správny smer. Po prvej sérii fotiek nasledovala príprava videoklipu, ktorá sa rozšírila aj vďaka YouTube a Facebooku. Následne sa aj vďaka tomuto klipu stala Lukášová práca známa a začína sa tak viac profilovať na tvorbu fotografie a klipov v rámci svojho tímu pod názvom "630".

Lukas Nou

Aké to bolo natočiť svoj prvý videoklip?

"V podstate nie veľmi komplikované. V Priekope sa to pripravovalo pomerne narýchlo, bolo to spontánne a celé spracovanie trvalo len týždeň. Nebol dohodnutý ani žiadny scenár, s chalanmi sme si prešli zaujímavé miesta pre tento štýl klipu, nanešťastie alebo vďakabohu ich je v Priekope dosť :) Keď sa to dostalo von získali sme pozitívne ohlasy a to bolo potvrdenie, že to bolo pripravené dobre. Ďalšie klipy by sme radi dostali už aj na známejšie hudobné portály, pokúsime sa to spracovať profesionálnejšie a uvidíme ako to dopadne. Toto bol len taký úlet, prídu aj lepšie veci ;)"

Správny Smer - Betonová Jama // OFFICIAL VIDEO // #630

httpv://www.youtube.com/watch?v=ifqOzV1ul6A

Správny Smer - Promo / Betónová Jama

630 je Tvoja iniciatíva, ako to vzniklo?

"Naša skupina sa primárne venuje DJ-ingu, fotografiám, klipom a podobne. Pôvodne sme sa volali We love haters, pod týmto názvom bol spracovaný aj movie pre TCM. Následne sme po dlhom premýšľaní ale zmenili názov na 630, čo je obrátené smerové číslo Martina. Je to náš názov a naša značka, pod ktorou budeme tvoriť. A to že haters nevedia pochopiť, že je to náš názov a naša značka, tak na tom sa iba smejeme.  Pripravujeme aj aftermovie z FRIDAY MASS, je to akcia v bare Cosmopolitan v Martine a organizuje ju Dj GoMbo. Všetko ohľadom naších projektov nájdete na našej FB fanpage."

Čo pripravuješ v najbližšej dobe?

"V súčasnosti spolupracujeme v rámci 630 s interpretom BlueMotion, pripravujeme mu videoklip a promo. Dohodli sme to celé pôvodne na Facebooku, pričom základnou myšlienkou bola vzájomná reklama, čo sa aj podarilo. K tomuto je pripravený už aj scenár, prvé minúty sme natočili už v decembri 2012, pokračovať budeme čoskoro, keďže v marci by to malo ísť von. Tak isto pripravujem aj spomínané aftermovie FRIDAY MASS a mnoho iného..."

A ktorým smerom sa chceš uberať Ty?

"Predovšetkým sa chcem venovať DJ-ingu, zaujímam sa o žánre ako House, Tech House, Minimal... Mám k dispozícii aparatúru, ale tú si zatiaľ delíme viacerí. Prvýkrát som s tým začal robiť pred tromi rokmi a v súčasnosti ma to stále veľmi motivuje, preto sa tomu chcem venovať. Vyberám si najlepšie skladby a tie mixujem. Moje promo veci sa zapáčili aj ľudom zo STROJÁR / PANTER CLUB v rámci ich akcií heart_BEAT ♥ a tak sme sa dali dokopy. Začal som im robiť aftermovie z týchto akcií. Už 1. marca bude ďalšia edícia heart_BEAT ♥ kde ma budú môcť návštevníci počuť, okrem mňa tam bude hrať aj Robert Burian a iní skvelí ľudia."

Promo na pripravovaný videoklip s BlueMotion - Spread The Blue

httpv://www.youtube.com/watch?v=c-CBAWPYT-I

pripravovaný videoklip s BlueMotion - Spread The Blue

Sound: Mixovaný promo set pre heart_BEAT ♥

Facebook: 630

Rozhovor bol autorizovaný

 

 

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn