Reklama
štvrtok, 15 jún 2017 22:43

Rybáriková s ďalšou tohtoročnou výhrou

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Rybáriková s ďalšou tohtoročnou výhrou Rybáriková s ďalšou tohtoročnou výhrou foto: Janko Smejkal

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková vyhrala vo finále Aegon Surbiton turnaj v nepriaznivých a veterných podmienkach nad domácou Heather Watson. Rybárikova zdolala po výbornom turnaji domácu Heather Watson v dvoch setoch 6:4 a 7:5. Po dlhšej pauze zavinenej zranením ľavého zápästia sa Rybáriková dostala do dobrej formy a po výhrach na turnajoch ITF v Gifu i Fukuoke potvrdila svoje kvality i na trávovom povrchu v Surbitone.

Rybáriková mala počas oboch setov vyrovnanú súperku, keď Watson v prvom sete stratila len jeden gem. V druhom sete síce Rybáriková prehrávala 3:0, ale vzápätí sa jej podarilo vyrovnať na 3:3. Pri stave 5:4 mala Rybáriková šancu na výhru, ale Watson prelomila jej podanie a vyrovnala hru na 5:5. Vyrovnanie ale Rybárikovú nevykoľajilo a dokázala získať ďalšie dva gemy, čím dotiahla zápas do úspešného konca.

 

Ako ste sa dnes popasovali s nepriaznivými veternými podmienkami?

 

Vietor sme mali od začiatku turnamentu, takže nie len dnes. Predtým som hrala v Japonsku, kde bolo strašne veterno, takže som na to bola zvyknutá a snažila som sa to využiť ako moju výhodu. Ak by ma to rozčuľovalo, tak by mi to nepohlo a bolo to celkom dobré. Nakoniec som hrala dobre, a aj Heather hrala dobrý tenis a som rada, že som vyhrala túto poslednú hru. Bolo to mentálne náročné, keď som pri 5:4 stratila svoje podanie. Potom som sa pokúsila sústrediť a nejako to dotiahnuť do konca.

 

 

Zdalo sa, že vieš využiť svoje podanie v dôležitých chvíľach. Je to niečo na čom si pracovala v poslednej dobe?

 

Áno, teda, skúšala som sa sústreďovať a niekedy to išlo. Veľmi rada hrám na tráve a rada podávam na tomto povrchu, lebo niekedy ani netreba úžasné podanie, ale keď je to rýchle, tak sa loptička zle odrazí. A možno som aj mala šťastie občas. Dosť som sa sústredila na prvé podanie a niekedy to aj nevyšlo, ale máš pravdu, v tých dôležitých momentoch mi to vyšlo a možno aj preto som vyhrala.

 

Asi nie si tam, kde by si chcela byť po návrate po zranení, môžeme ťa očakávať späť v prvej 100 tento rok?

 

Myslím si, že toto je úžasný výsledok. Vo februári som bola na 500. mieste a nehrala som 7 mesiacov po operácii. Je super sa vrátiť naspäť, toto je môj tretí titul tento rok. Taktiež som vyhrala kolo na Roland Garros nad Coco Vandeweghe, ktorá je v Top 20. Práve teraz sa mi dosť darí a nečakala som, že to bude takto, teraz len dúfam, že budem zdravá aj naďalej a dúfam, že sa mi podarí vrátiť tam, kde som bola pred tým.

 

 

Musíš byť rada, že sa vraciaš do trávovej sezóny s Wimbledonom na konci

 

Mám očakávania, predtým som hrala veľmi dobre na tráve, zvyčajne tam mám dobré výsledky, a ako som spomínala, hlavne musím byť zdravá. Teraz budem hrať v Nottinghame a nebude to ľahké, lebo som tu mala pár zápasov a som celkom unavená. Ale pokúsim sa sústrediť a mám potom pravdepodobne ďalší turnament Ikley, ITF turnament, a potom som 2 miesta od Wimbledonu, takže dúfam, že sa tam dostanem. Ak nie, tak budem musieť hrať kvalifikáciu, takže uvidíme.

 

Alexandra Frančáková

Redaktorka Turiec Online

Moja práca je mojou záľubou, vidím v nej zmysel a význam. Popri štúdiu sa snažím nájsť čas aj na beletriu, mám rada prírodu, mesto, v ktorom žijem a predovšetkým svoju rodinu.

Reklama