utorok, 19 november 2013 00:00

Lukáš Snowy Horváth: tuning je predovšetkým o láske k autám Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(11 hlasov)
Lukáš Snowy Horváth: tuning je predovšetkým o láske k autám Lukáš Snowy Horváth: tuning je predovšetkým o láske k autám

Tuningová scéna v Martine priniesla aj v tomto roku mnoho zaujímavého. O tom, ako to celé začalo a čím si domáca scéna prešla, sme sa porozprávali s organizátorom viacerých zrazov. A nebude to len o ladení a najkrajších karosériách. Tuning je životný štýl.

Martin a tuningové akcie patria k sebe už niekoľko rokov, kde to celé začalo?

"Myslím, že za začiatok ako taký by sa dala považovať prvá akcia pred Tulipom päť rokov dozadu. Nebolo to však plánované, skôr náhoda. Spolu s dvoma kamarátmi sme sa zaoberali tým, že na Slovensku v podstate nie je zraz, ktorý by sa venoval pekným autám. Ja, Marek Vestenický a "Kalendár", chalan, ktorý je dlho v tuningovej sfére, sme sa rozhodli, že zrealizujeme niečo, čo nie je nikde inde - zraz pekných áut. Nie naháňačky, nie preteky, nie šmyky, jednoducho zraz štýlových a dobre upravených áut. V Martine nie sú vhodné plochy a koštianske letisko je tiež problematické vybaviť. A tak sa zorganizoval zraz pri Tulipe.

 

Koľko áut prišlo, ako to ľudia zhodnotili?

Bol to čisto martinsko-žilinský zraz. Prvá akcia, ktorú niekto robí, nikdy nemôže byť veľká. Urobili sme maličký zrazík - prišlo 56 áut. Predtým sa zbieralo ešte po tridsať - päťdesiat centov. Doma som sporil, mal som takú veľkú nádobu, do nej išli všetky peniaze. Naozaj len drobáky. A keď sa nazbieralo, tak som si povedal dobre, poďme niečo spraviť. Na prvej akcii bolo možno šesť alebo deväť pohárov, tri kategórie, nič viac. Každopádne ľuďom sa to páčilo, tak sme si povedali, že skúsime opakovanie o rok a tak sa aj stalo.

 

Za úspešnou jednotkou prišla aj úspešná dvojka?

Áno, aj druhá akcia bola veľmi úspešná. Najmä vďaka ľuďom z Banskej Bystrice, chalanom, ktorí dnes v tuningovej scéne nerobia ale vtedy nám veľmi pomohli. Vďaka nim sme sa dostali do časopisov, kde o nás dali vedieť a prišlo okolo 120 - 130 áut. Vtedy som pocítil aj problém s priestormi - Tulip nám už nestačil. Tretí ročník sme tam ale urobiť chceli. Tu vznikli prvé problémy a naša organizácia sa rozdelila. Ľudia sa začali sťažovať na porotu a neboli spokojní s výsledkami. Medzičasom som sa dostal do väzenia za marenie výkonu - šoféroval som bez vodičáku. Vznikol tu velikánsky priestor na to, aby sa urobil druhý tuningový klub v Martine. Od začiatku som hovoril, že robia hlúposť, rozdelia ľudí na dva tábory a napokon prídu na to, že na to treba dávať peniaze, ktoré nedostanú späť. Nie je to zárobková činnosť, je to činnosť o láske k autám. A tak to aj dopadlo. Tretí ročník sa napriek všetkým problémom spravil a bol úspešný. Prišli česi, ukázali sa autá, ktoré na domácej tuningovej scéne prakticky neboli. Žilinčania nám taktiež veľmi pomohli."

 

Čím bola tá akcia výnimočná?

"Prvýkrát tam prišiel chrobák kabrio, tuším, že to bol jeden z prvých zrazov na Slovensku kde vôbec bol. Audi A3 na vzduchovom podvozku, 4 - 5 českých áut. Samozrejme tam bolo viac lákadiel ako Hammer, A3 kompletne prerobená z Oravy či upravený Mercedes. Bystričania sa ukázali na Hondách S2000, čo nie je auto, ktoré vidí človek každý deň. Mali sme slušne vymyslené i kategórie ako také. Ľudia boli veľmi spokojní a zároveň nespokojní kvôli porotcom z Martina. Nikdy nie je problém v tom, kto ide súťažiť. Vždy je najväčším problémom porota - vyhralo tu 6 alebo 7 martinských áut a tam sa vlastne náš klub rozdelil, asi takým spôsobom, že naháňači zostali na jednej strane a štýloví zostali na druhej strane. Dnes sme znova všetci spolu. Ja osobne si myslím, že vtedy porota vybrala správne, možno s výnimkou jedného auta ale určite to nebolo o kamarátstve. Bolo to o názore."

 

V roku 2013 sa konal zraz pri Priore, aká bola účasť?

"Tento rok bol trochu slabší, bolo tu okolo 140 - 150 áut. Na druhej strane, na každom zraze sú autá, ktoré tam nemajú čo robiť. Tu boli možno dve tri, ktoré v podstate nepatria do tuningovej scény ale ostatné boli upravené."

 

Okrem parkoviska ste zabrali aj časť námestia, prečo?

"Minulý rok sme na parkovisku v centre zvládli 240 áut. Tento rok sme použili aj časť námestia. Okrem niekoľkých áut tu bolo miesto pre motorkárov a samozrejme vyhodnotenie."

 

Čo výnimočné sa dalo na zraze vidieť?

"Určite najexkluzívnejším autom, ktoré prišlo bol Nissan Silvia S14, čo je v podstate driftovacie auto a dokonca bolo medzi leštenkami aj výkonnostne upravenými autami. Druhým bol český Chevrolet Cruze, čo nie je veľmi bežné auto na úpravy, pretože ide o rok výroby 2009, čo znamená relatívne nové auto a málokto sa do neho púšťa. Čech, ktorý sa na to dal to zvládol veľmi dobre. Na zraze bol aj starý jednotkový Golf, prišiel tiež Ford Focus RS200 a tri Hondy S2000. Čo je zaujímavé, tento rok bola slabo obsadená škodovková nová scéna."

Pár starých škodoviek sa ale našlo, ktoré z nich, čoskoro veterány, lákali najviac?

"Napríklad ružová stovka, oranžová stovka, ktorá bola na zemi, bol tam aj trabantík... Z tých starších áut iných značiek tam toho bolo viacej. Staré autá sú veľmi populárne. Dnes už zmizla doba laminátových nárazníkov, prahov a všelijakých vesmírnych lodí:) Už je to skôr taký decentnejší tuning."

 

Všetky autá tam prišli po svojich?

"Áno, v podstate všetky. Bol tam napríklad kompletne chrómový Fiat Bravo. Ten má chalan z Trnavy, ktorý nevynechá jediný zraz na Slovensku. Myslím si, že je to jedno z najznámejších áut slovenskej scény. Má vzduchový podvozok, pochrómované a pozlátené od prevodovky až po brzdy úplne všetko. Aj ono prišlo po vlastných. Je to auto, ktoré nepoužíva každý deň, pretože ho má na zrazy, je pojazdné ale môžete ho stretnúť hocikde na ceste."

 

Určite si  berieš príklady z minulosti, čo je možné na zrazoch zlepšovať

"Na každom zraze je čo zlepšovať. Snažíme sa poučiť z tých chýb, ktoré boli minulý rok. Nie vždy sa dá všetko urobiť ako chceme. Typický problém sú poháre. Možno si to niektorí ľudia nevšimli ale na pohároch nebolo gravírovanie. Všetko sme objednali ale nedodali nám gravírovačky, čo som zistil večer pred zrazom. Vznikol problém, ktorý ma stál peniaze na rozosielanie každému výhercovi ale na druhej strane si myslím, že chalani to pochopili. Veľa ľudí súťaží o poháre ale sú ľudia, ktorí to berú tak, že súťažia o záujem divákov, nie o pohár. Pohár je niečo, čo mám doma. Niektorí ich majú doma cez päťdesiat."

 

Okrem súťaží, kde sa posudzuje výzor auta ste realizovali aj súťaž v podliezaní.

"Áno. Volá sa to Limbo Race. To znamená, že auto podlieza pod určitú hranicu. Ide o súťaž, ktorá je vo svete dosť známa. U nás sa konala po prvýkrát. Hľadali sme niečo pre divákov a toto mi prišlo ako veľmi dobrý nápad. Povolalo sa zopár nízkych aut, ktoré boli pár milimetrov od zeme a išli súťažiť. Nedali sme tam kovovú tyč, ktorá by sa mala bežne používať na podliezanie, práve preto, lebo u nás sú leštenky. Autá tu majú naozaj perfektný lak a nechceli sme ho poškodiť. Použili sme teda pásku. Možno to nebolo úplne ok ale na druhej strane to ľudia chápali. Súťaž mala veľký úspech a na budúci ju určite zopakujeme. Mali sme dokonca dve prvé miesta, neuvedomili sme si, že sa tu môže objaviť aj kabriolet. Čo je paradoxom, súťaž vyhralo prakticky sériové auto bez akejkoľvek úpravy. Bol to Citroen BX v kategórii so strechou - zaťažilo ho až 12 ľudí. Prvé miesto v kabrioletoch malo Audi 80RS2. Audi sa zastavilo pri 120 centimetroch a Citroen pri 120,5cm. To bol minimálny rozdiel a preto sme sa rozhodli, že dáme dve ceny a nie jednu. A bola to šou. Som naozaj vďačný chalanom, ktorí prišli s touto disciplínou."

 

A čo meranie decibelov?

"Meranie decibelov je už prakticky stálou vecou na každom tuningovom zraze. Tento rok sme okolo toho nerobili veľkú šou, na druhej strane, tí chalani robia šou sami o sebe. Vzhľadom na to, že akcia bola na námestí, kde je kostol, ľudia nie sú veľmi nadšení z toho, keď im o dvanástej na obed pustíme 150 - 160 decibelov. Akciu nerobíme preto, aby sme sa stretli len my, to by sme mohli urobiť hocikde. Preto ju robíme na námestí, aby ľudia pochopili, že nám nejde o naháňanie sa, nie sme tí najrýchlejší, ale práve sme tí, ktorí nemôžu chodiť rýchlo, lebo sme príliš nízko pri zemi a máme príliš pekné autá na to, aby sme ich niekde rozbili. Chceme priblížiť tuning ľuďom."

 

Uvažovali ste niekedy, že by ste si vyrazili na SlovakiaRing a že si spolu zajazdíte?

"Určite áno, o tom sa uvažuje, len SlovakiaRing je dosť drahá sranda. Aj v tom, že je dosť ďaleko. Na druhej strane sú drahší ako napríklad HungaroRing, ktorý je ešte ďalej. Je problém zorganizovať ľudí, ktorí by naozaj chceli ísť a mali by na to peniaze a zároveň by mali čas vtedy, kedy má SlovakiaRing voľný priestor. Chodí sa tam ale skôr individuálne. Nie ako skupina."

 

Ako hodnotíš prístup dopravnej polície v Martine?

"Dovolím si povedať, že za posledných päť rokov sa toho veľmi veľa zmenilo. Aj čo sa týka prístupu policajtov. Myslím si, že máme policajtov, ktorí rýchlosť neakceptujú ako ospravedlnenie, že sa ponáhľaš. To určite nie ale na tie dizajnové úpravy hľadia pohľadom, že je to pekné. Netrčí to z auta a nikoho to neohrozuje. Boli časy, kedy každý dával hliníkové krídla, ktoré doslovne mohli odseknúť hlavu ale dnes je to už také decentné. Auto je hladké. Rovnako aj zapísanie kolies, ktoré predtým nie každý mal. Policajt môže vodiča vyzvať, aby si to dal doporiadku. Dnes sa dá zápis kolies oficiálne zariadiť, aj s povolením, samozrejme do určitých rozmerov."

 

Ako to je s tuningom a STK?

"Dnes nie je problém dosiahnuť úpravu, ktorá je legálne povolená. Napríklad zníženie. I keď osobne si neviem predstaviť niektoré autá ako prechádzajú tou rampou, ktorá je na STK, pretože z bezpečnostného hľadiska je tam tyč, ktorá má cca 6cm priemer. Stáva sa, že je auto i 2cm nad zemou, takže to musí byť sranda. Dnes už tuning nie je o zakázaných nárazníkoch. V trende je skôr naleštené auto v krásnom laku s peknými kolesami, decentnými vecami, interiérom a motorovými časťami."

 

Akým spôsobom prebiehajú úpravy áut?

"Sú tri možnosti. Ak je človek zručný, v podstate si to dokáže spraviť sám, ukáže čo vie a predvedie svoje schopnosti. Toto je možnosť, ktorá je relatívne najlacnejšia, časovo ale veľmi dlhá. Väčšinou nastane problém, že tuner spraví krásne auto, ale medzitým vyjde z módy.

Možnosť číslo dva je zaplatiť niekomu kto to vie a je rýchlejší. Toto je skôr väčšinový prípad. Myslím si, že takmer každý má auto, na ktorom on urobil časť ale dôležité úpravy sa robili skôr v spoločnosti iných ľudí. Bola tam aj Fabia z Čiech, ktorú vlastní starý pán, čo je veľmi zaujímavé. Splnil si tuningový sen. Kúpil druhé auto do rodiny a z Fabie spravil naozaj krásne auto. Mal tam painbrush, ručne maľovaný celý bok, celý interiér, motorový priestor, krásne kolesá, naozaj nádherné. Povedal mi, že to ani nestojí veľa peňazí - jeden kamarát vie striekať, druhý kamarát vie zasa niečo iné.

Treťou možnosťou je kúpiť hotové upravené auto. Toto veľmi veľa tunerov odsudzuje ale ja si myslím, že na tom nie je nič zlé. Ak máš záujem o nejaké auto, ktoré je naozaj pekné a kúpiš si ho, tak po roku sa uvidí, či si naozaj tuner alebo si ho len chcel, lebo na aute je to vidno. Po roku niečo praskne, niečo sa poškodí a človek, ktorý je srdcom tuner to vie dať doporiadku. Nebojí sa peňazí, ktoré do toho pôjdu. Takých ľudí je veľa. Opravia aj chyby, ktoré boli po predošlom majiteľovi a auto prezentujú ako svoje. No a na toto sa niektorí hnevajú. Podľa môjho názoru, keď si to auto zaplatím a naozaj po tom roku ukážem, že to auto je krajšie ako bolo, tak si to zaslúžim ako všetci ostatní."

 

Komu patrí vďaka pri organizácii zrazu v roku 2013?

"Zvuk nám robil DJ GoMbo. Jemu patrí veľká vďaka. Repráky, ktoré používa sú perfektné a má aj bezdrôtové mikrofóny na veľkú vzdialenosť. Vďaka nemu máme na akcii zvuk, ktorý je dostatočne silný a DJ GoMbo nám pomáha pri akciách naozaj za minimum, za čo som veľmi vďačný. Ďalej pomohol Braňo Hanko z Turian, ktorý čipuje autá, pomohol aj Maroš Pavelica, ktorý prezúva autá pre každého z nás lacnejšie. Rád by som spomenul a poďakoval BH MOTOR SPORT, Pneuservis Pavelica, Pneuservis ERKA a ATC tunning - internetovému obchodu, odkiaľ chalani darovali poukážku s 10% zľavou a napokon aj TUNING SHOP - Miro Polášek, ktorý tiež s nami drží od začiatku a vďaka nemu máme rôzne vecné ceny." 

 

Autor: Matej Bórik, Monika Botolová © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn