štvrtok, 29 september 2022 20:17

Ján Danko: Martin sa hospodársky ozdravuje, dlh mesta klesá Doporučený

Za posledné štyri roky sa mesto Martin hospodársky výrazne ozdravuje. Jeho úverová zadlženosť klesla oproti začiatku volebného obdobia o takmer 22 percent.

Ďaľšie informácie

  • Reklama Reklama
nedeľa, 25 september 2022 21:21

Martinčania budú mať o pár rokov úplne novú nemocnicu Doporučený

Zdravotná starostlivosť o martinských pacientov by sa už čoskoro mala dočkať výraznej zmeny k lepšiemu.

Ďaľšie informácie

  • Reklama Reklama

Vedeli ste, že kofeín významne prospieva predčasne narodeným deťom? Predčasniatka dostanú pri narodení dávku kofeínu zodpovedajúcu 25 šálkam kávy.

Rozdeľovač zapaľovania je elektromechanické zariadenie určené na striedavý prenos vysokonapäťového prúdu zo zapaľovacej cievky na zapaľovacie sviečky v určitom poradí. Masovo sa používal v ére kontaktného zapaľovania a karburátorových vstrekovacích systémov.

streda, 21 september 2022 13:18

Neuveriteľný úspech tanečníkov z Deepu Doporučený

V septembri sa konali v švédskom Katrineholm Majstrovstvá sveta v disco dance disciplínach. Naši skvelí tanečníci a  žiaci z martinského tanečného klubu Deep podali neuveriteľný výkon v jednotlivých disciplínach a dokonca si obhájili niekoľkonásobný titul Majstra sveta.

nedeľa, 18 september 2022 16:50

JÁN DANKO: Práca bola pre mňa vždy viac ako slová Doporučený

Pred štyrmi rokmi sa prof. MUDr. JÁN DANKO, CSc., stal primátorom mesta Martin. Nedávno oznámil, že sa bude opäť uchádzať o dôveru Martinčanov. Za svoje najväčšie úspechy považuje novú ekologickú mestskú hromadnú dopravu v Martine, ktorá je pre seniorov zadarmo, výstavbu nových športovísk, rekonštrukciu ciest, výstavbu nových domovov pre seniorov a ozdravenie mestských financií.

Ďaľšie informácie

  • Reklama Reklama

Po trojročnej vynútenej pauze sa 16. septembra 2022 konala v Martine IX. Celoslovenská konferencia sekcie manažmentu v ošetrovateľstve s medzinárodnou účasťou. Podujatie hostilo mesto Martin po druhý raz. Zúčastnilo sa ho približne 140 vedúcich sestier, námestníčok pre ošetrovateľstvo, staničných sestier a ďalších zdravotníkov zo Slovenska a Českej republiky.

Medici chcú pomáhať ešte predtým, ako sa stanú lekármi, preto začali pred siedmimi rokmi organizovať Martinský beh medikov. Každý rok zlepšovali toto podujatie, pridávali sprievodný program a aktivity až vznikol Festival medikov s podnázvom ŽI A NECHAJ ŽIŤ.