Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Chodníky v Malej Fatre sú opäť otvorené

Autor: NP Malá Fatra
Foto: NP Malá Fatra
Uverejnené: 16. jún 2023

S blížiacim sa víkendom máme pre návštevníkov národného parku dobré správy. Jarná uzávera sa skončila a už od dnes (piatok 16. júna 2023) si návštevníci národného parku môžu opäť vychutnať krásy Obšívanky, či výhľady z Veľkého Rozsutca, symbolu Malej Fatry. Rovnako bude sprístupnený aj chodník na Malý Kriváň od Vendovky.

Jarná uzávera chodníkov je dôležitá z dôvodu zachovania kľudovej zóny v období, kedy sa rodia a vyvádzajú mláďatá. Uzavreté úseky chodníkov na Veľký Rozsutec a do Obšívanky sú súčasťou Národných prírodných rezervácií Rozsutec a Tiesňavy. Rezervácie predstavujú v atakovanom území národného parku ostrovy divočiny a nedotknutej prírody. Dôvodom uzávery úseku modrého chodníka v časti Vendovka – Malý Kriváň, ktorý prechádza územím nad hornou hranicou lesa, je ochrana kurovitých vtákov.

Zároveň bola zrušená aj dočasná uzávera zeleného chodníka na Boboty. Na základe zistení správy národného parku vyplynulo, že dôvod uzávery už nie je preukázaný. Uvedené zistenie sme oznámili na Okresnom úrade v Žiline.

Pri návšteve územia sledujte aj stránky Horskej záchrannej služby, ktorá zverejňuje výstrahy pre Malú Fatru z pohľadu bezpečnosti – https://hzs.sk/mala-fatra/


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Reklama

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama