Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Unikátna kniha slovenských hradov z vtáčej perspektívy je na svete

Autor: Vydavateľstvo CBS
Foto: Vydavateľstvo CBS
Uverejnené: 25. jún 2023

Naše historické majestátne klenoty máte možnosť vidieť z leteckého pohľadu. Fotografi zo stredného Slovenska vydali jedinečnú knihu s leteckými pohľadmi na slovenské hrady, zámky a kaštiele.

Letecký tím sídliaci v Kynceľovej pri Banskej Bystrici vytvoril obrazovú publikáciu s najkrajšími leteckými zábermi na slovenské hrady, zámky a kaštiele. Vychutnajte si ich krásu aj vy a pozrite sa na tieto historické klenoty z netradičného pohľadu, z neba.

Slovensko ako hradná veľmoc

„Pri lete nad malebnou slovenskou krajinou sa po väčšine naše historické klenoty vynímajú už z diaľky a lákajú letca tak, ako ostrovy v mori lákajú moreplavca. Oblietať okolo nich a obdivovať ich zhora je neopísateľný pocit, ktorý chcem dopriať aj ostatným,“ hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka. „Preto sme sa s vydavateľským tímom rozhodli vydať už v poradí tretie vydanie tejto jedinečnej leteckej knihy, v ktorej nebudú chýbať ani kaštiele na Slovensku,“ približuje Paprčka.Historické monumenty z leteckého pohľadu predstavia svoje tajuplné príbehy

Za stovky rokov, kedy stredoveké skvosty zažívali časy večných bojov i blahodarného pokoja, vypočuli si tisíce povier, stovky príbehov plných čarov, tajomstiev i strašidelných rozuzlení, zostalo zopár naozajstných legiend. Dnes sú hrady, zámky či kaštiele obľúbeným miestom pre turistov, organizovanie historických udalostí, či divadelných predstavení.

„Ako návštevník hradu máte rôzne možnosti, ako si prezrieť areál, expozíciu či zúčastniť sa rôzneho podujatia. Avšak do niektorých historických monumentov nemáte možnosť ani nahliadnuť. Tajomstvo, ktoré ukrývajú ich hradby, máte možnosť prostredníctvom novej knižnej novinky vidieť z tej nezvyčajnej, a to vtáčej perspektívy. Novinka, Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba v knižnej podobe, sú lákadlom nielen pre Slovákov, ale aj zahraničných návštevníkov,“ hovorí Andrea Farkašová, média manažérka a kurátorka Slovenského múzea máp.

 

Inšpirácia aj pre zahraničných návštevníkov

Súčasťou knihy nebudú len úchvatné letecké fotografie na zámky, hrady a kaštiele. Čitateľ v nej nájde aj množstvo legiend viažucich sa na určitý historický klenot. Veľkou pridanou hodnotou je anglická mutácia knihy, keďže pre inšpiráciu na navštívenie danej pamiatky môže knihu využiť aj zahraničný turista. 

Druhá časť knihy pozostáva z pútavých a hodnotných článkov o obciach, samotných hradoch ako aj vzdelávacích inštitúciách pôsobiacich na Slovensku. Vydavateľský tím Slovensko z neba umožnil pre čitateľov prostredníctvom knižnej novinky Slovenské hrady, zámky a kaštiele nezameniteľný pohľad na tieto naše historické skvosty z neba. Knižná novinka je dostupná v kníhkupectvách, či podnikovej predajni vydavateľstva, ktorá je súčasťou Slovenského múzea máp.


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar

príbuzné témy

Reklama