Skip to main content
© , METRO
Tvoríme úspešné príbehy
a komunikačné stratégie
www.projektmetro.sk

Štartuje súťaž Vráťme knihy do škôl. Motivuje deti čítať, ale aj písať

Autor: Žilinský samosprávny kraj
Foto: PxHere
Uverejnené: 14. február 2024

Obľúbená čitateľská súťaž je tu opäť. V centre pozornosti dvanásteho ročníka projektu Vráťme knihy do škôl je motivovať deti k čítaniu kníh. Novinkou aktuálneho ročníka je súťaž v písaní mikropoviedok. Súťaž je určená je pre materské, základné a stredné školy na celom Slovensku.

„Aj touto súťažou chceme deti v našom kraji motivovať, aby neváhali prežiť s knihou podľa vlastného výberu dobrodružstvo a porozprávali o tom aj ostatným.  Chceme povzbudiť tých mladých čitateľov, ktorí majú radi knihy, aj tých, ktorí zatiaľ odvahu skúsiť to s knihou nenašli. Skúste to, čítajte, napíšte a vyhrajte. Čítanie predsa nie je nudná povinnosť, ale zábavné dobrodružstvo objavovania a poznávania. Pekné ceny čakajú nielen na jednotlivcov, ale aj na najaktívnejšiu strednú školu v Žilinskom kraji,upresnila Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK.

Princíp súťaže je jednoduchý. Stačí si prečítať ľubovoľnú knihu a napísať o nej krátky referát v rozsahu maximálne dve strany. Čitateľ má objasniť, prečo si vybral práve túto knihu a čo mu dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok s pomocou učiteľa či rodiča. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje. V súťaži sa neposudzuje literárna kvalita príspevkov, dôležité je čítať. Z doručených príspevkov sa víťazi pre jednotlivé kategórie určujú žrebovaním.

Novinkou aktuálneho ročníka je súťaž v písaní mikropoviedok. Tie majú mať rozsah jednu až dve normostrany.

Uzávierka súťaže je 1.4.2024. V hre je aj množstvo zaujímavých cien. Ocenená bude aj najaktívnejšia škola ako aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie. Slávnostné vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien sa uskutoční 23. apríla v Bratislave.

Súťaž Vráťme knihy do škôl organizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskym združením Učenie s úsmevom ako aj so Žilinským samosprávnym krajom. Viac informácii o projekte nájdete na webe www.vratmeknihydoskol.sk


Reklama

POPULAIR

Predpoveď

Meteoradar

INSTAGRAM

príbuzné témy

Reklama